איתור רואה חשבון

written by admin on ינואר 18, 2013 in מאמרים with no comments
איתור רואה חשבון

איתור רואה חשבון

פתחתם עסק חדש?… מחפשים רואה חשבון מקצועי, אמין ומנוסה?… זו אינה בעיה. קיימים רואי חשבון רבים העוסקים במלאכה, בין אם הם יושבים במשרדים גדולים עם עוד שותפים, בין אם הם עובדים לבד, ובין אם הם עובדים כשכירים במשרד גדול לראיית חשבון. על מנת שתגיעו לרואה החשבון המתאים ביותר לצרכי העסק שלכם, עליכם לדעת להציג את מהות העסק, היקפו, צפי של מחזור כספי ועוד. אין טעם לשלם משכורות עתק לרואה חשבון היושב במשרד גדול, אם אתם פותחים עסק קטן העושה את צעדיו הראשונים. עצות טובות והדרכה מקצועית ניתן לקבל גם ממנהל חשבונות או רואה חשבון בעל משרד קטן יותר.

אז כיצד תגיעו לרואה חשבון טוב?

איתור רואה חשבון מוצלח אינה מלאכה קלה אך אפשרית, פשוט צריך להשקיע זמן ומרץ. כהתחלה, תמיד עדיף לגשת אל רואה חשבון עליו קבלנו המלצות טובות ממשפחה או מכרים, אשר מכירים אותו היטב אישית ומקצועית. והיה ואינכם מכירים ממליצים כאלה, תוכלו לחפש באתרי האינטרנט. תגלו עולם ומלואו של היצע בנושא, מהאתרים תלמדו על הכשרתם של רואי החשבון, ניסיונם, שיטות עבודתם, מיקומם, המחירים שהם גובים, ואף תוכלו למצוא באתרים הללו שמות של ממליצים מקרב לקוחותיהם המרוצים. לאחר מיון ראשוני, תוכלו ליצור קשר עם שניים או שלושה רואי חשבון, ולקבוע אתם פגישה. במהלך פגישה פרונטלית, ניתן להתרשם באופן נוסף, לחוש אם נוצר "קליק" עם האדם שמולכם, והאם הוא מצליח לעורר בכם אמון. לאחר מכן, תוכלו להחליט באופן סופי מיהו רואה החשבון שילווה את העסק שלכם.

איזה רואה חשבון תעדיפו?

מעבר לפעולת איתורו של רואה החשבון, תצטרכו להחליט האם תעדיפו רואה חשבון העובד בשיטה החד צידית שפירושה שהוא עוסק בהגשת דוחות כספיים אך לא בניתוחם לעומק, וכן אינו עוסק בכל הקשור להכנת תקציבים שנתיים של העסק. לעומת זאת, רואה חשבון העובד בשיטת ראיית חשבון כפולה, יעסוק גם בניתוחי הדוחות הפיננסיים, יכין תקציב שנתי, ינתח לעיתים תכופות את מצבו הכספי של העסק ויציע צעדים כלכליים אופרטיביים מתבקשים, על מנת לשמור על עסק משגשג.